Katrs skrējējs reizi dzīvē vēlas noskriet maratonu un piedzīvot to pacilātības sajūtu, kas parādās pēc padarītā darba. Lai arī lielākajai daļai liekas, ka maratona skrējējiem nav nekāda sakara ar azartspēļu spēlmaņiem, tā nu gluži nav. Šeit nav īsti runa par derību veikšanu uz kādu no skrējējiem, bet tieši sajūtām. Piemēram, azartspēļu spēlētājiem ir diezgan svarīgi izvēlēties labāko ārvalstu kazino un iegūt lielākos laimestus savā spēlē. Spēlētājiem ilgstoši un regulāri jāspēlē savas spēles, lai gūtu pieredzi un labākas izredzes iegūt lielāku laimestu. Un neapšaubāmi maratona skrējējiem regulāri treniņi ir obligāti, un ja vēl skrējējs tiecas pēc medaļām, bez pareizas sagatavotības neiztikt. Kāda vēl līdzība šīm abām personām, noskaidrosim turpmākajā rakstā.

Sagatavošanās darbi

Piedaloties kādās sacensībās vai, piemēram, pokera turnīros, liela loma ir pārliecībai par savām spējām. Bet, lai nokļūtu šajos svarīgajos notikumos, ir jāveic daži svarīgi sagatavošanās darbi. Treniņš ir tas, kas abu šo nozaru pārstāvjus vieno. Ja jūs ieguldāt savu laiku un regulāri strādājat pie savām prasmēm, tas ar laiku atmaksāsies. Tiekšanās uz sevis labāko versiju, arī ir daļa no gūtās uzvaras. Maratona skrējējiem fiziskie treniņi būs ļoti svarīgi, bet azartspēļu spēlmaņiem arī ir jāuztur sevi formā un jātrenē vairāk sava mentālā veselība. Ja spēlmanim attīstīs savu emocionālo un garīgo veselību, arī tas palīdzēs gūt rezultātus.

Lai gan visiem ir svarīga ne tikai fiziskā, garīgā un emocionālā noturība, bet savu lomu dod arī motivācija. Ja zini, kādēļ tiecies sasniegt virsotnes, ir diez gan viegli turēties pie nospraustajiem mērķiem. Kā jau zinām, maratona skrējējiem ir svarīgi noskriet visus 42.195 km no maratona, tādēļ ir jābūt pārliecinošai motivācijai.

Neatkarīgi no tā, vai šis ir jūsu pirmais vai desmitais maratons – iedomājieties sevi kā profesionālu skrējēju. Elites maratonisti dara savu darbu, parādoties un pieveicot distanci. Nav svarīgi, vai viņi to jūt vai nē, viņu sacensību laiki ir atkarīgi no paveiktā darba pat tad, ja iepriekšējās sacensības bijušas neveiksmīgas. Maratona treniņš ir garš un grūts, tāpēc jums jāiemācās apvaldīt vārdu “nevaru”. Tas ir grūts ceļojums, taču tieši tāpēc tas ir ļoti atalgojošs. Šī ir garīgā apmācība, kas jums būs nepieciešama maratona laikā. Trenējies iedziļināties, iepazīsties ar sāpēm un garlaicību, lai varētu  savu tehniku izmatot sacensību dienā.

Arī azartspēļu spēlētājam nepieviešama sava veida motivācija, lai sasniegtu izvirzītos mērķus. Ja trauksieties uz priekšu neapdomīgi, varēsiet zaudēt visu. Tāpat arī tad, kad jums ir “melnā strīpa” un esiet kādu laiku zaudējiet. Izanalizējiet savas kļūdas, izstrādājiet jaunas stratēģijas un vēlreiz sāciet no pašiem pirmsākumiem. Ja padosieties tagad, jūs būsiet zaudējis ne tikai savu naudu, bet arī laiku.

Sāciet ar pirmo soli

Visi kādreiz ir bijuši starta sākumā, pirms sākuši doties uz priekšu. Sākuma ceļš var likties grūts un nesasniedzams, bet ir vajadzīgs tikai viens solis, lai šo sajūtu pārvarētu. Bailes zaudēt piezogas ikvienam, gan maratona skrējējiem, gan azartspēļu spēlmaņiem, un tas ir normāli. Katram ir vajadzīga šī nelielā baiļu sajūta, bet ir jāsaprot, no kā jūs baidāties. Ja bailes ir zaudēt, tad jums jāsaprot, ko tad jūs zaudēsiet. Ja jūsu bailes ir neiegūt pirmo vietu vai zaudēt šo pirmo summu, tad tas jau ir nekas liels. Jo pat lielākie un izcilākiem šo jomu pārstāvji ir bijuši jūsu vietās. Arī viņiem bija jāsāk no tās pašas vietas, no kuras sāksiet jūs, bet paskatieties, kur viņi atrodas tagad? Nav jābaidās kļūdīties, ja vien jūs savas kļūdas izprotiet un mācieties. Tādēļ atcentieties, ka arī pa visam divas dažādas, pat brīžiem, nesavienojamas nozares var būt tik līdzīgas un jūs neesiet viens šajās sajūtās. Pie uzvaras var tik tikai tad, kad paspersiet šo soli. Tādēļ uz priekšu!

 

2015.gada rezultāti un diplomi

Visas tiesības aizsargātas 2023 © | lattelecomrigasmaratons.lv