18.-19.05.2019

IAAF

Lattelecom Riga Marathon

18.-19.05.2019

IAAF

iaaf_bronze_logo.jpgLattelecom Rīgas maratons jau piekto gadu pēc kārtas ieguvis Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) "Bronzas" kvalitātes zīmi (Bronze Label), saglabājot savu pozīciju kā vienīgais maratons Ziemeļeiropā un viens no 55 pasaulē, kas saņēmis prestižo starptautisko novērtējumu. 

Šogad IAAF kvalitātes zīmi visā pasaulē drīkstēja izmantot tikai 55 maratoni, kuru vidū līdzās Rīgai ir arī prestižākie un pazīstamākie pasaules maratoni, Ņujorkas, Tokijas, Romas, Parīzes, Berlīnes, Londonas, Bostonas un Prāgas maratonus ieskaitot.

Kvalitātes zīme Rīgas maratonam palīdz rosināt ārvalstu skrējēju interesi par Rīgu, gan paplašinot Lattelecom Rīgas maratonā pārstāvēto valstu ģeogrāfiju, gan arī pulcējot arvien augstākas raudzes maratonistus. 2016.gadā Lattelecom Rīgas maratons visās distances pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu, no kuriem vairāk  nekā 3 000 bija ārvalstnieku no 65 pasaules valstīm. Atkal krita arī trases rekords, Kenijas skrējējam 42 195m distanci veicot ar jauno trases rekordu labojot gandrīz par minūti – 2:11:45.

IAAF kvalitātes zīmi maratons var saņemt katru gadu atkārtoti izpildot precīzi definētus kritērijus, kas aptver visus pasākuma norises aspektus, sākot no trases kvalitātes un organizācijas, dalībnieku un līdzjutēju servisa un mārketinga, līdz sasniegtajiem sportiskajiem rezultātiem un elites skrējēju kvalifikācijas līmenim. Pagaidām Rīgas mesto kvalitātes izaicinājumu reģionā uztvēruši tikai dāņi, kas Bronze Label kvalitātes zīmi ieguvuši Kopenhāgenas pusmaratonam.

Organizatori jau tagad aktīvi strādā, lai sadarbībā ar Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas akreditētajiem menedžeriem nodrošinātu, ka katru gada maijā rīdziniekiem un līdzjutējiem būtu iespēja Rīgas ielās vērot pasaules līmeņa elites sportistu sniegumu un aizraujošu sacensību par vietu uz pjedestāla. 2017. gadā Lattelecom Rīgas maratona ietvaros norisināsies arī Latvijas čempionāts maratonā.

2017.gada IAAF kvalifikācijas zīmi saņēmušo maratonu un pusmaratonu pilnais saraksts tiks paziņots līdz 2017.gada marta beigām. 2017.gada pirmajiem sešiem mēnešiem jau kvalificēto maratonu saraksts atrodams IAAF mājas lapā.

Galvenais partneris

  • Lattelecom

Partneris

  • Rimi

Sponsori

  • adidas
  • WESS
  • Sportland

Organizē

  • NECom
  • Rīgas Dome