19.-20.05.2018

IAAF

Lattelecom Riga Marathon

19.-20.05.2018

IAAF

Starta un finiša zona 11. novembra krastmalā

Lattelecom Rīgas maratona Starta un finiša zona ir visa sākums un beigas. Kas notiks 11. novembra krastmalā starp Akmens un Vanšu tiltiem svētdien, 14. maijā? Par visu sīkāk uzzināsiet šeit. Nelaidiet garām aktuālāko un esiet gatavi saviem startiem bez steigas un satraukuma.

Izpētiet Starta un finiša zonas karti. Sponsoru un partneru aktivitātes, WC un citas zonas būs pieejamas gan dalībniekiem, gan līdzjutējiem. Atsevišķām zonām noteikta ierobežota pieeja, piemēram, finiša zonai vai komandu teltīm.

Krastmalas karte.png

 

tet VELONOVIETNI UN MANTU GLABĀTUVI MEKLĒJIET DOMA LAUKUMĀ

Starta un finiša zona 11. novembra krastmalā, kā arī tet velonovietne un mantu glabātuve Doma laukumā darbu sāks jau no plkst. 6.30 un turpinās līdz pat 15.30. tet velonovietne uzņems līdz 500 velosipēdu, tāpēc aicinām ierasties laicīgi, ja vēlaties savam velo nodrošināt vietu. Savukārt mantu glabātuve darbosies pēc sekojoša principa - oficiālo "Maratona somu" nodošanai un saņemšanai jāmeklē telts ar numuru, kas atbilst jūsu sacensību numura pēdējam ciparam. Pilnu instrukciju lasiet Dalībnieka ceļvedī, ko saņemsiet kopā ar starta numuru.

Starts

Jau no plkst. 6.30 visas dienas garumā par pozitīvu noskaņojumu gādās DJ Toms Grēviņš (pieci.lv) kopā ar ceremonijmeistariem Kasparu Breidaku un Paulu Timrotu. Spicējiet ausis, jo visu aktuālo dzirdēsiet tieši no viņiem! Savukārt par sporta sadaļu rūpēsies neviens cits kā Anatolijs Kreipāns, kurš "Kreipāna piecminūtēs" ziņos par visu aktuālo trasē.

Laiks Distance
8.30 Maratons (42 km) un pusmaratons (21 km)
12.30 10 km distance
14.00 6 km distance

Šogad jauni starta koridori!

Vietas starta koridoros 42km un 21km distances dalībniekiem aicināsim ieņemt pēc plānotā finiša laika - ātrākie vietas varēs ieņemt priekšā, bet lēnākie - aizmugurē. Prognozētie finiša laiku intervāli tiks norādīti pie ieejas koridorā:

  42 km 21 km
Elites koridors Rezervēts elites skrējējiem
1. koridors < 4 h < 1h 50min
2. koridors 4h – 5h  1h 50min - 2h 5min
3. koridors > 5h 2h 5min - 3h


6 km distances dalībnieki pirmoreiz startēs divos viļņos - pirmais vilnis ar elites skrējējiem priekšgalā trasē dosies 14.00, bet otrais – 14.15 jeb 15 minūtes vēlāk. Neatkarīgi no viļņa, kurā startēsiet, vietu starta koridoros aicināsim ieņemt pirms 14.00 jeb pirmā viļņa starta.

  6 km starta numurs

1. vilnis

171 – 200,
Lattelecom un
17001 - 21500


2. vilnis


21501 - 31000

Skatītāju tribīnes un Shortcut ekrāns

Līdzjutēji varēs komfortabli vērot jūsu un visu dalībnieku finišu no finiša tribīnēm, no kurām būs iespējams raudzīties Shortcut ekrānā un sekot līdzi 360TV tiešraidei ar trases skaistākajiem punktiem un līderu grupu skrējieniem. Iekārtojieties ērti finiša tribīnēs, vērojiet aktuālāko no trases, sekojiet līdzi "Kreipāna piecminūtēs" un nelaidiet garām ne līderu, ne draugu finišus.

Prognozētie līderu finiša laiki:

Laiks Distance
~ 9.35 Pusmaratons
~ 10.40 Maratons (vīrieši)
~ 11.05 Maratons (sievietes)
~ 13.00 10 km distance
~ 14.20 6 km distance

Latvijas čempionāts maratonā un uzvarētāju apbalvošana

Lattelecom Rīgas maratona ietvaros norisināsies Latvijas čempionāts maratonā, kas pirmoreiz pastāvēšanas vēsturē notiks Starptautiskās vieglatlētikas federācijas (IAAF) Bronze Label kvalitātes zīmē. Profesionāļi no Latvijas un skriešanas lielvalstīm cīnīsies par medaļām, kā arī lielāko balvu fondu skrējiena pastāvēšanas vēsturē - 50,000 eiro, kas atvēlēti maratona distances pirmajam pieciniekam, vadošo Latvijas maratonistu trijniekam, kā arī pusmaratona distances pjedestālam. 

Pirmais Latvijas čempionāts maratonā norisinājās 1927. gada augustā Rīgā, un 2017. gada Lattelecom Rīgas maratons iezīmēs 90. gadadienu kopš pirmā medaļu komplekta sadalījuma.

Apbalvošanas laiks Distance
10.20 21 km
11.30 42 km
12.45 42 km Latvijas čempionāts maratonā
15.00 10 km un 6 km

Sportland Tempa turētāji no VSK Noskrien

Šogad jau septīto gadu pēc kārtas Lattelecom Rīgas maratona dalībniekus atbalstīs oficiālie tempa turētāji, kuri skrējējiem maratona un pusmaratona distancēs palīdzēs trasi pieveikt vienmērīgā tempā un, iespējams, sasniegt savus labākos rezultātus. Ar Sportland atbalstu tempa turēšanu nodrošinās Baltijā labākā un pieredzējušākā tempa turētāju komanda no VSK Noskrien.

Tempa turētāji ir aprīkoti ar baloniem (maratonisti ar sarkaniem, pusmaratonisti - zaļiem), speciāliem tempa turētāja krekliem un numuriem, uz kuriem ir norādīts plānotais finiša laiks. Sacensību dienā tempa turētāji ir izvietoti un startē no attiecīgo plānoto finišu laiku starta koridoru sākuma. Ātrākie laiki sākumā, lēnākie – uz beigām. Pievienojies pieredzējušajiem tempa turētājiem un noskrien!

TT42k.pngMaratona jeb 42 km distances tempa turētāju finiša laiki:
3h, 3h15min, 3h30min, 3h45min, 4h, 4h15min, 4h30min un 5h

TT21k.pngPusmaratona jeb 21 km distances tempa turētāju finiša laiki:
1h45min, 2h un 2h15min.

Finišētājiem

Ikviens dalībnieks saņems Lattelecom Rīgas maratona medaļu, kuras autors šogad ir Visvaldis Asaris. Medaļa veidota, atspoguļojot Rīgas pilsētas ainavu un medaļas puses simboliski iedalot senās un jaunās Rīgas laikos.

Visu distanču dalībnieki finišā saņems Rimi finiša maisiņu ar 0,7L dabīgo minerālūdeni Mangaļi, Herkuless musli batoniņu, rozīnēm un ābolu.

42 km finišētāju atpūtas zona

Ikvienu skrējēju, kurš būs pievarējis pilno maratona distanci, aicinām uz 42 km finišētāju atpūtas zonu turpat 11. novembra krastmalā, kas būs pieejama tikai maratona finišētājiem un piedāvās bezmaksas uzkodas un kārumus spēku atjaunošanai no Rimi, Isostar, Herkuless, kā arī atspirdzinošus dzērienus no Cido grupas. Kur vēl labāka vieta, lai satiktu, apsveiktu ar finišu un atpūstos kopā ar citiem maratona finišētājiem.

Masāža visiem 42 km un 21 km finišētājiem

Pēc labi padarīta darba meklējiet Mēness aptiekas masāžas zonu, kur par jūsu kāju labsajūtu uz viena no 10 galdiem rūpes ņems uzreiz divi masieri. Darbosies arī numuriņu sistēma un, gaidot masāžu, maratona un pusmaratona skrējēji varēs uzkavēties un nedaudz atpūsties Mēness aptiekas lounge, kas atradīsies tieši blakus masāžas zonai. Uz atjaunojošu masāžu aicināsim ikvienu 42 km vai 21 km finišētāju.

Mēness aptiekas masāžas zonu meklējiet 11. novembra krastmalā, iepretim Anglikāņu ielai, un tā būs atvērta no plkst. 9:00 līdz 15:00. Kāju masāžu Mēness aptieka nodrošinās bez maksas.

Hansgrohe dušas

Viesojoties lielākajos sporta un kultūras pasākumos visā Eiropā, Hansgrohe ekskluzīvais dušu auto arī šogad būs pieejams Lattelecom Rīgas maratona dalībniekiem. Lai mājup dotos svaigi un mundri, dalībnieki pēc finiša tiek aicināti apmeklēt divdesmitvietīgo dušu auto par brīvu, līdzi jāņem vien savs dvielītis.

Nelaidiet garām arī citas mūsu partneru aktivitātes

 • Lattelecom wi-fi zonā būs iespējams atvilkt elpu, uzlādēt savu telefonu un sekot līdzi skrējējiem ar www.uzmundrini.lv palīdzību.
 • adidas #whyirunriga foto sienu tieši pie pašas finiša līnijas;
 • Sportland apavu un apģērbu tirdzniecības zonu;
 • Pēdējos padomus enerģijas nodrošināšanai trasē un atjaunošanās noslēpumus pēc finiša uzzināsiet Isostar sporta uztura teltī;
 • Sporta laboratorijas teltī varēsiet gan kvalitatīvi iesildīties un saņemt vērtīgus padomus pirms starta, gan atsildīties un izstiepties pēc finiša.

Nomaldījušies bērni

Lūgums vienoties ar savām atvasēm, ka, ja gadās vienam otru pazaudēt, satiekaties pie Info telts. Sarunāts?

Galvenais partneris

 • Lattelecom

Partneris

 • Rimi

Sponsori

 • adidas
 • WESS
 • Sportland

Organizē

 • NECom
 • Rīgas Dome