13.-14.05.2017

IAAF

Lattelecom Riga Marathon

13.-14.05.2017

IAAF

Biežāk uzdotie jautājumi

Dalībnieki ir vēlējušies uzzināt atbildes uz dažādiem jautājumiem. Iespējams, ka šie paši jautājumi interesē arī jūs.

 • Kas var pieteikties?

  Maratona (42km) distancei, līdzīgi kā citos pasaules lielpilsētu maratonos, var reģistrēties un startēt tikai tie skrējēji, kas sasnieguši 18 gadu vecumu (dzimuši pirms 1999. gada 14. maija).

  Pusmaratona (21km), 10 km un 6 km distances var izvēlēties ikviens, samērojot distances garumu un treniņu apjomu ar savām spējām. Īpaši aicinām pieteikties veselīga dzīvesveida piekritējus – skrējējus, riteņbraucējus, pārgājienu cienītājus –, kas gatavi izmēģināt spēkus jaunā disciplīnā – skriešanā. Tomēr sacensību organizatori nerekomendē maratona vai pusmaratona distanci izvēlēties dalībniekiem, kas nav pārliecināti par savu fizisko sagatavotību un veselības stāvokli.

 • Kas jādara, ja mana komanda ir jau pieteikta, bet es vēlos startēt kopā ar viņiem?

  Piesakieties savai izvēlētajai distancei šajā mājas lapā sadaļā Reģistrācija vai Nordea bankas filiālēs. Aizpildot savu reģistrācijas anketu, neaizmirstiet norādīt komandas nosaukumu. Par vienu komandu tiek uzskatīti tikai tie dalībnieki, kas startē zem identiska nosaukuma. Ja esat jau reģistrējies kādai no distancēm, sūtiet pieprasījumu ar savu vārdu, starta numuru un komandas nosaukumu uz e-pastu: registration@necom.lv.

 • Kur un kā var saņemt starta numurus?

  Dalībnieki starta numurus varēs saņemt Latteleom Rīgas maratona EXPO laikā no 12. - 13. maijam. Numura saņemšanai nepieciešams uzrādīt apstiprinājuma vēstuli, kuru saņēmāt reģistrējoties. Ja esat izdzēsuši apstiprinājuma vēstuli, sūtiet pieprasījumu pēc tā dublikāta uz marathon@necom.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu un Jums piešķirto starta numuru.

  Starta numurus saņemt sacensību dienā 11. novembra krastmalā vai citur nebūs iespējams!

 • Es esmu reģistrējies, bet nevaru atrast savu vārdu dalībnieku sarakstā. Ko man darīt?

  Reģistrējoties internetā, veicot maksājumu ar karti, un reģistrējoties Nordea bankas filiālēs, jūsu vārds dalībnieku sarakstā parādās nekavējoties. Uzreiz pēc veiksmīgas reģistrācijas saņemsiet reģistrācijas apstiprinājuma vēstuli (PDF) savā e-pastā, kurā norādīts jūsu starta numurs.

  Uzņēmumu komandu, kas samaksu veic ar pārskaitījumu, dalībnieku vārdi dalībnieku sarakstā parādās tikai pēc rēķina apmaksas. Ja jūsu vārds nav sarakstā, pārbaudiet, vai uzņēmums veicis rēķina apmaksu. Ja esat reģistrējies un veicis dalības maksas samaksu Nordea bankas filiālē un nevarat atrast savu vārdu dalībnieku sarakstā, sazinieties ar mums, rakstot uz marathon@necom.lv.

 • Cik daudz jātrenējas, lai noskrietu maratonu, pusmaratonu, 10km vai 6km distanci?

  Katrai šai distancei nepieciešama cita līmeņa fiziskā sagatavotība. Ja esat pieredzējis skrējējs, tad sagatavošanās maratonam var prasīt 2 – 3 mēnešus, savukārt, ja maratonam esat sācis gatavoties "no nulles", tad ieteicams būtu vismaz 4 mēnešu sagatavošanās periods. Aicinām apmeklēt adidas skriešanas skolas lekcijas un treniņus, lai apgūtu skriešanas gudrības un iedvesmotos skriešanai no mūsu ekspertiem un viesiem.

  Sagatavošanās pusmaratonam var prasīt 1 – 2 mēnešus pieredzējušam skrējējam vai 2 – 3 mēnešus iesācējam. Ja esat izlēmis piedalīties pusmaratonā un sākat "no nulles", tad būtu pēdējais laiks sākt treniņus.

  10 km un 6 km distances pabeigšanai nav nepieciešami ilglaicīgi treniņi, ja vien neesat apņēmies sasniegt personisko rekordu. 6 km un 10 km distances garums ir pieejams dalībniekiem ar visdažādāko fizisko sagatavotību – sagaidām, ka līdzīgi kā citos gados, šajās distancēs startēs gan pieredzējuši sportisti, gan veselīga dzīvesveida cienītāji, kam distances pabeigšana un piedalīšanās ir daudz svarīgāka par rezultātu. Šīs distances ir mazāk prasīgas attiecībā uz dalībnieka fizisko sagatavotību, tāpēc organizatori paredz, ka 6 km un 10 km distancēs šogad gaidāms vislielākais dalībnieku skaita pieaugums.

 • Kam būs iespējams saņemt sacensību piemiņas medaļas?

  Turpinot aizsākto tradīciju, Lattelecom Rīgas maratona 2017 piemiņas medaļas saņems visi finišētāji, kas iekļausies distancei noteiktajā laika limitā:

  • 6 km - 1 stunda 30 minūtes
  • 10 km - 2 stundas
  • Pusmaratons - 3 stundas
  • Maratons - 6 stundas
 • Kur būs iespējams iegādāties oficiālo maratona T-kreklu?

  Maratona organizatori piedāvā iespēju jau reģistrēšanās brīdī pasūtīt 2017. gada oficiālo maratona T-kreklu. Skriešanas T-krekls ražots no augstvērtīgiem materiāliem (ražotājs adidas) un ir piemērots garo distanču skriešanai. Katru gadu kreklam īpašu dizainu izstrādā kāds no Latvijā pazīstamiem māksliniekiem. Aicinām iepazīties ar iepriekšējo gadu oficiālo dizainu kolekciju!

  Krekla cena – 28,46 EUR. Pieejamo kreklu un izmēru skaits ir ierobežots. Ja reģistrācijas laikā atsevišķi kreklu izmēri netiks izpirkti, tos būs iespējams iegādāties Lattelecom Rīgas maratona interneta veikalā vai EXPO laikā no 12. - 13. maijam.

 • Vai ir iespējams atcelt savu dalību?

  Ja dalībnieks atsauc savu dalību, iemaksātā dalības maksas netiek atdota. Starta numuru nav iespējams nodot citai personai.

  Veselības iemeslu dēļ, uzrādot ārsta izziņu līdz 2017. gada 11. maijam dalībniekiem ir iespēja iemaksāto dalības maksu pārcelt reģistrācijai 2018. gada Lattelecom Rīgas maratonā. Šie dalībnieki tiks reģistrēti dalībai Lattelecom Rīgas maratonā 2018 iemaksājot papildus 9,50 EUR.

  Vairāk par dalības atcelšanu lasiet sadaļā Dalības atcelšana.

 • Vai ir iespējams mainīt savu distanci?

  Jā, tas ir iespējams.

  • No garākas uz īsāku distanci (piemēram, no maratona uz pusmaratonu vai 10 km): distances maiņu bez maksas iespējams veikt līdz 2017. gada 15. aprīlim. Laika posmā no 2017. gada 16. aprīļa līdz 11. maijam, par distances maiņu jāpiemaksā papildus 9,50 EUR. Maratona EXPO un pasākuma dienā distances maiņa nav iespējama.
  • No īsākas uz garāku distanci (piemēram, no 10 km uz pusmaratonu vai maratonu): šāda distances maiņa iespējama tikai par papildus maksu 20,00 EUR līdz 2017. gada 30. aprīlim. 


  Vairāk par distances maiņu lasiet sadaļā Dalības atcelšana.

Galvenais partneris

 • Lattelecom

Partneris

 • Rimi

Sponsori

 • adidas
 • WESS
 • Sportland

Organizē

 • NECom
 • Rīgas Dome