18.-19.05.2019

IAAF

Lattelecom Riga Marathon

18.-19.05.2019

IAAF

Biežāk uzdotie jautājumi

Dalībnieki ir vēlējušies uzzināt atbildes uz dažādiem jautājumiem. Iespējams, ka šie paši jautājumi interesē arī jūs.

 • Kas var pieteikties?

  Maratona (42km) distancei, līdzīgi kā citos pasaules lielpilsētu maratonos, var reģistrēties un startēt tikai tie skrējēji, kas sasnieguši 18 gadu vecumu (dzimuši pirms 2000. gada 20. maija).

  Pusmaratona (21km), 10 km un 6 km distances var izvēlēties ikviens, samērojot distances garumu un treniņu apjomu ar savām spējām. Īpaši aicinām pieteikties veselīga dzīvesveida piekritējus – skrējējus, riteņbraucējus, pārgājienu cienītājus, kas gatavi izmēģināt spēkus skriešanā. Tomēr sacensību organizatori nerekomendē maratona vai pusmaratona distanci izvēlēties dalībniekiem, kas nav pārliecināti par savu fizisko sagatavotību un veselības stāvokli.

 • Es esmu reģistrējies, bet nevaru atrast savu vārdu dalībnieku sarakstā. Ko man darīt?

  Pēc veiksmīgas reģistrācijas jūsu vārds dalībnieku sarakstā parādās nekavējoties. Uzreiz pēc reģistrācijas saņemsiet reģistrācijas apstiprinājuma vēstuli (PDF) savā e-pastā, kurā norādīts jūsu starta numurs.

  Uzņēmumu komandu, kas samaksu veic ar pārskaitījumu, dalībnieku vārdi dalībnieku sarakstā parādās tikai pēc rēķina apmaksas. Ja jūsu vārds nav sarakstā, pārbaudiet, vai uzņēmums veicis rēķina apmaksu.

  Ja esat reģistrējies un/vai apmaksājis komandas reģistrāciju ar pārskaitījumu, bet nevarat atrast savu vārdu dalībnieku sarakstā, sazinieties ar mums, rakstot uz marathon@necom.lv.

 • Kas jādara, ja mana komanda ir jau pieteikta, bet es vēlos startēt kopā ar viņiem?

  Piesakieties savai izvēlētajai distancei mājas lapas sadaļā Reģistrācija.

  Aizpildot savu reģistrācijas anketu, neaizmirstiet norādīt komandas nosaukumu. Par vienu komandu tiek uzskatīti tikai tie dalībnieki, kas startē zem identiska nosaukuma (lielo, mazo burtu un simbolu lietošanai ir nozīme).

  Ja esat jau reģistrējies kādai no distancēm bez komandas nosaukuma vai ar citas komandas nosaukumu, sūtiet pieprasījumu ar savu vārdu, starta numuru un vēlamo komandas nosaukumu uz e-pastu: marathon@necom.lv.

 • Vai ir iespējams mainīt savu distanci?

  Jā, tas ir iespējams.

  No garākas uz īsāku distanci (piemēram, no maratona uz pusmaratonu vai 10 km):

  • Līdz 2018. gada 15. aprīlim distances maiņu iespējams veikt bez maksas.
  • Laika posmā no 2018. gada 16. aprīļa līdz 17. maijam par distances maiņu jāpiemaksā papildus 10 EUR. EXPO laikā un pasākuma dienā distances maiņa nav iespējama.


  No īsākas uz garāku distanci
  (piemēram, no 10 km uz pusmaratonu vai maratonu): šāda distances maiņa iespējama tikai par papildus maksu 20,00 EUR līdz 2018. gada 30. aprīlim.

  Maksa par distances maiņu ir jāveic mūsu interneta veikalā.

  [!] Pēc samaksas par distances maiņu veikšanas, dalībniekam tas jāpaziņo organizatoriem elektroniski uz marathon@necom.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, reģistrācijā piešķirto numuru un distanci, uz kuru dalībnieks vēlas pāriet. Katrs dalībnieks distances maiņu drīkst veikt ne vairāk kā vienu reizi. 

  [!] Veicot savas dalības pārnešanu vai distances maiņu, dalībnieks izņem tikai tās distances numuru, kurā dalībnieks startēs 20. maijā. Ja starta numurus visai komandai izņem pilnvarotā persona, dalībnieks uzņemas atbildību par savas komandas kontaktpersonas informēšanu par veiktajām izmaiņām. Ja dalībnieks ir mainījis distanci un startē pasākumā ar nepareizās distances starta numuru, viņa rezultāti tiks diskvalificēti.

 • Vai ir iespējams atcelt savu dalību?

  Ja dalībnieks atsauc savu dalību, iemaksātā dalības maksa netiek atgriezta. Starta numuru nav iespējams nodot citai personai.

  Ja dalības atcelšana nepieciešama veselības iemeslu dēļ, uzrādot ārsta izziņu līdz 2018. gada 17. maijam, dalībniekiem ir iespēja iemaksāto dalības maksu pārcelt reģistrācijai uz nākamo gadu - 2019. gada Lattelecom Rīgas maratonu. Šie dalībnieki tiks reģistrēti dalībai nākamajā gadā, iemaksājot papildus 10 EUR. Maksa par dalības atcelšanu ir jāveic mūsu interneta veikalā un dalībniekam par to jāziņo organizatoriem, rakstot uz marathon@necom.lv.

 • Vai iespējams apmaksāt dalību maratonā ar rēķinu?

  Rēķinu sagatavošana tiek veikta, ja komanda tiek reģistrēta līdz 2018. gada 13. maija plkst. 23:59.

  No 2018. gada 14. maija līdz 16. maija plkst. 23:59 rēķinu sagatavošana tiek veikta tikai gadījumos, ja tiek reģistrēta komanda ar vismaz 20 dalībniekiem.

  Sākot no 17. maija, rēķinu sagatavošana dalības maksas apmaksai tiek pārtraukta.

 • Kur un kā var saņemt starta numurus?

  Dalībnieki starta numurus varēs saņemt Latteleom Rīgas maratona EXPO laika posmā no 18. līdz 19. maijam. Numura saņemšanai nepieciešams uzrādīt apstiprinājuma vēstuli, kuru saņēmāt reģistrējoties. Ja esat izdzēsuši apstiprinājuma vēstuli, sūtiet pieprasījumu pēc tā dublikāta uz marathon@necom.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu un Jums piešķirto starta numuru.

  Starta numurus saņemt sacensību dienā 11. novembra krastmalā vai citur nebūs iespējams!

  Komandām par pilnvarojumu kalpo kontaktpersonas saņemtā elektroniskā apstiprinājuma vēstule ar komandas dalībnieku sarakstu.

  Ja nevarat pēc sava numura ierasties personiski, pastāv iespēja pilnvarot citu cilvēku to izdarīt jūsu vietā. Šādā gadījumā nepieciešams uz izdrukātās vēstules norādīt numura saņēmēja vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru, kā arī ar savu parakstu apliecināt, ka pilnvarojat citu personu izņemt jūsu starta numuru.

 • Kam būs iespējams saņemt sacensību piemiņas medaļas?

  Turpinot aizsākto tradīciju, Lattelecom Rīgas maratona 2018 piemiņas medaļas saņems visi finišētāji, kas iekļausies distancei noteiktajā kontrollaikā:

  • 6 km - 1 stunda 30 minūtes
  • 10 km - 2 stundas
  • 21 km - 3 stundas
  • 42 km - 6 stundas
 • Kur būs iespējams iegādāties oficiālo maratona T-kreklu?

  Piedāvājam iespēju jau reģistrēšanās brīdī pasūtīt 2018. gada oficiālo maratona T-kreklu. Skriešanas T-krekls ražots no augstvērtīgiem materiāliem (ražotājs adidas) un ir piemērots garo distanču skriešanai. Katru gadu kreklam īpašu dizainu izstrādā kāds no Latvijā pazīstamiem māksliniekiem.

  Krekla cena – 30 EUR. Pieejamo kreklu un izmēru skaits ir ierobežots. Ja reģistrācijas laikā atsevišķi kreklu izmēri netiks izpirkti, tos būs iespējams iegādāties Lattelecom Rīgas maratona interneta veikalā vai EXPO.

 • Cikos ir starti distancēm?

  Starts maratona un pusmaratona distancēm tiks dots vienlaicīgi.

  • 42 km un 21 km - 8.30
  • 10 km - 12.30
  • 6 km - 14.00


  Starta un finiša zona atradīsies 11. novembra krastmalā starp Vanšu un Akmens tiltiem.

 • Kur var iepazīties ar nolikumu?

  Lattelecom Rīgas maratona nolikums 2018. gadam atrodams šeit.

Galvenais partneris

 • Lattelecom

Partneris

 • Rimi

Sponsori

 • adidas
 • WESS
 • Sportland

Organizē

 • NECom
 • Rīgas Dome